• Anasayfa
 • Site Haritası
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=±905393072099
 • https://mobile.twitter.com/medyumilhami
 • https://www.instagram.com/medyumilhamihoca
 • https://www.youtube.com/channel/UCdG2F388_bxUEBs0GyBiW9w

ÇALIŞMA SAATLERİ

09:00 - 19:00 PAZAR TATİL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bize Ulaşın
Video

Medyum İlhami Hoca Şaşırtmaya Devam EdiyorUmutsuzların Umudu Olan Medyum İlhami Hoca

WhatsApp İletişim

Whatsapp İletişim 

0539 307 20 99 

Vefk Nedir


Vefk'in sözlük anlamı uyumdur, vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya veya bir köşeden diğer köşeye olan evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu adı almıştır (Eğer harflerden ya da kelimelerde oluşmuş bir vefk ise kelimelerin ya da harflerin ebced hesabıyla toplamlarının birbirine eşit olması gerekir) dini terminolojide ise vefk, tesirli dua demektir.

En Başarılı Medyum
Derin ve maneviyat nedir


En etkili medyum hocalar Denince ilk akla gelen isim medyum İlhami Hocadır. En garantili medyum ve hocalar En iyi medyumlar Güvenilir medyum hizmeti almak için iletişime geçiniz. Sonuç veren medyumlar arasında En iyi medyum hoca kimdir deseniz medyum ilhami hoca desek çok demiş olmayız. 

Türkiye'nin en iyi medyumu


Sitemize sizden gelen doğru medyum yorumlarımızı ve en iyi Medyum Yorumları olan gerçek medyum ilhami yorumları görebilirsiniz ve sizde yorum yazabilirsiniz. Gerçek medyumlar bulmak aslında hiç zor degildir

Büyü Yapma, Büyü Bozma

Büyü ve sihir harut ve marut dönemine dayanır. Harut ve Marut hikayesi Kur'an'da ismi geçen iki melek. Büyü yapan hocalar ve büyü bozan medyum hocalar büyü çeşitleri aşk büyüsü, geri getirme büyüsü, süryani büyüsü, ermeni büyüsü ve papaz büyüsü işlemlerinde ve koruma büyüsü.Büyü belirtileri Büyüler için gereken malzemeler işleme göre ve büyünün yapılışı na göre değişkenlik verir.Sosyal Ağlarda Büyüler kaç günde yapılır, Kalıcı Büyüler, Büyüler ne kadar sürede etki eder,  büyüler kaç günde etkisini gösterir ve kaç günde tutar, Diye aramalar yapılmaktadır.

 

 

 

 

Ünlü Medyum Nedir

Ünlü medyum demek herkes tarafından tanınan, bilinen Ün salmış olan, şöhretli, meşhur, şanlı, bulunan, tavsiye edilen, güvenilir, ermeni, garantili, namlı, başarılı, gerçek, uzman, profesyonel, bilgili,  tecrübeli, üstad, güven veren, namdar, demektir.

En iyi medyumluk hizmeti

En iyi medyumluk hizmetini sizlerle paylaşmaya ve soruların cevaplarını vermeye devam ediyoruz. Amacımız Türkiye Ve yurt dışının her yerine medyum arıyorum denildiginde gücümüz yettikçe yetişmektir. İster İstanbul medyum, ister Ankara medyum arayışında olanlar olsun türkiyenin her yerine en iyi hizmet vermektir. En özel çalışmalarımızla, size uygun olan hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız. Türkiyede en çok tavsiye edilen medyumlar içindedir. Kalıcı çözümler yapan  ünlü hocalar ve en iyi medyumdur.

Neden biz

BRANŞLARIM 

VEFK İLMİ, YILDIZNAME İLMİ, BÜYÜ SİHİR İLMİ, TILSIM İLMİ, HAVAS İLMİ, ASTROLOJİ, RUHSAL SIKINTILAR, MUSKA İLMİ, NAZAR İLMİ, RUKYE İLMİ,REMİL İLMİ,EBCED İLMİ, HÜDDAM İLMİ,YILDIZ UYUMU YÜKSELTME,BÜYÜ SİHİR ÇÖZME,GİDENİ GERİ DÖNDÜRMEBAĞLAMA İLMİ,AŞK İLMİ,SEVGİ İLMİ,GİZLİ İLİMLER, MANEVİ ŞİFACILIK, BİO ENERJİ, , CİN VE PERİ MUSALLATI, ATEŞ PERİSİ MUSALLATI VB. pek çok konuda kendini ispatlamış güvenilir bir üstaddır.

 

Falcı nedir

Fal, bazı alet ve araçlarla ya da bazı yöntemlerle, içinde bulunulan zamanla veya yorumlar yapma ve tahminlerde bulunma işidir. Fal bakan kişiye falcı denir. Yüz falı, tarot, iskambil falı, bakla falı, el falı, kahve falı, yıldızname gibi birçok fal çeşidi bulunur. 

Ukrayna

Ukrayna Medyum Büyü Yapan Ve Büyü Bozan Büyücü Hocalar


Ukrayna medyum denildiğinde İlhami hoca Ukrayna'de büyü yapan hocalar  ve büyü bozan medyum olarak bilinen Ukrayna medyum, İlhami hoca sizlere derman olmaya ..Ukrayna de büyü yapan veya büyü bozan bir hocaya ihtiyacınız varsa yirmi yıllık deneyimle medyum İlhami hoca sizlere güvenilir hizmet vermektedir. Ukrayna medyum, İlhami hoca bilgisi ve tecrübesi sayesinde Ukrayna da binlerce kişiye çare olarak ister ofisinde isterseniz ön bilgileriniz sayesinde işlemleri yanına gitmeden yapabilen bir medyumdur.. Yaptığı etkili muska, vefk, çalışmalarıyla Ukrayna il ve ilçelerine hizmet veren medyumdur.

Medyum İlhami Hocanın Uzman Olduğu Ve Çalıştığı Alanlar:

 • Aşık etme - Geri Getirme büyüsü
 • Bağlama büyüsü
 • Papaz büyüsü
 • Soğutma büyüsü
 • Evlilik büyüsü
 • Büyü Bozma
 • Boşanma büyüsü

Ukrayna de Aşk Büyüsü Yapan Hoca 

Sevgi büyüsü ve Aşk Tılsımı; Sevdiğiniz kişiyi size dönmesini, sevgisinin artmasını ve gözünün sizden başkasını görmemesini sağlar.Aşk Büyüsü yaptırmak için Ukrayna de aşk büyüsü yapan hoca arayanlar Medyum İlhami ile iletişime geçebilir. Ukrayna ’da aşk büyüsü yapan hoca demek Medyum İlhami demektir.  Sadece aşk büyüsü için değil; diğer büyüler ve vefk çalışmaları içinde arayabilirsiniz.Ukrayna de Bağlama Büyüsü Yapan Hoca

Bağlama büyüsü çok amaçlı bir büyüdür ve mutlaka alanında uzman biri tarafından yapılmalıdır. Bağlama büyüsünü kimi insan sevdiğine kavuşmak için yaptırmak isterken bazı insanlarda eşini ve ya sevdiğini geri getirmek için yaptırmaktır. Bunlar için birden fazla bağlama yöntemleri vardır. Bağlama büyüsü de aşk büyüsü gibi aynı amaca hizmet eder. Birini kendinize bağlamak istiyorsanız, siz olmadan yaşayamasın istiyorsanız bu işleme başvurabilirsiniz. Bunu eski sevgiliniz için, platonik aşkınız için, eski eşiniz için, sevgiliniz için yaptırabilirsiniz. Ukrayna ’de bağlama büyüsü yaan hocalar size bu konuda yardımcı olurlar ve tabi ki onların içinde Medyum İlhami bu hususlar da kısa sürede yüzünüzü güldürür.

Ukrayna de Papaz Büyüsü Yapan Hoca

Papaz büyüsü genelde elde edilemeyen kişileri (Kadın - Erkek) elde etmek maksadı ile yapılan bir büyü çeşididir. İster birbirine bağlamak için ister ayırmak içinde kullanılır.Halk arasında olan inanışa göre papaz, papazların yaptığına inanılmaktır. Ukrayna  da büyü yaptırmak isteyen çoğu kişi papaz büyüsünü tercih eder çünkü çok etkili bir büyüdür. Kısa sürede istenilen sonuç elde edilir. Ukrayna ’da papaz büyüsü yapan hoca Medyum İlhami ’dir.  Ukrayna ’da papaz büyüsü yapan hoca olarak bilinir.

Ukrayna de Evlilik Büyüsü Yapan Hoca

Günümüzde birçok bekar evlenememiş kişi Evlenme BÜYÜSÜ yaptırmaktadır. Bu muskanın yapılmasındaki amaç, yaşı geçmiş, evlenebilmek adına attığı her adımdan sonuç alamamış, her seferinde önüne bir engel çıkarak evlenememiş kişiler tarafından tercih edilip yaptırılmaktadır. Farklı şekillerde birçok Evlenme BÜYÜSÜ yapılmaktadır. 


Ukrayna de Büyü Bozan Hoca

Ukrayna 'da  büyü bozan hoca olarak Medyum İlhami sizlerin hizmetindedir. Ukrayna ın en iyi medyumu İlhami hocadır. En kuvvetli büyüleri dahi kısa süre içinde çözer.  Eşinizle aranızın büyü yoluyla bozulduğunu düşünüyorsanız, yuvanızda bereketsizlik hissediyorsanız, haneniz sıkıntılıysa Medyum İlhami yi arayabilirsiniz.

 

Ukrayna de Muska Yazan Hocalar

Muska rahmani konularda uygulanır. Yapılan işlem şeytani çalışmaya girmez. Muska kimseye zarar vermez. Bağlama muskası, rızık, muskası, başarı muskası, muhabbet muskası yapılabilir. Ukrayna ’da muska yaza hocalar isteğiniz ne tür bir işlemse ona göre hazırlayıp sizden uygulamanızı isterler. Eski eşinizin gelmesini istiyorsanız evinize muska yaptırabilirsiniz. Bu muska adeta bir mıknatıs görevi görür ve giden eşinizi bu eve geri çeker. Ukrayna ’de muska yazan hocalar için Medyum İlhami ile iletişime geçebilirsiniz.


UKRAYNA ŞEHİRLERİ

Başlıca Ukrayna Şehirleri

 • DNİPROPETROVSK

Şehir Nüfusu : 1.8 milyon
Kiev’e Uzaklığı : 479 km
Bölge Alanı : 31.900 km²
Bölge Nüfusu : 3,47 milyon

Ukrayna’nın en büyük endüstri merkezi olan Dnipropetrovsk, Dnipro Nehri üzerinde yer alır. Şehirde, Sovyet döneminden kalma makine inşaat, demir-çelik fabrikaları, kimyasal ve yağ rafine tesisleri bulunur. Aynı zamanda Ukrayna’nın en zengin ve verimli tarım bölgelerindendir. Ulusal tarım ürünlerinin %6’sı buradan sağlanır. Demir yollarının kavşak noktasında yer alır. Ayrıca birçok yüksek eğitim kurumu, enstitüyü bünyesinde barındırır.

Şehir Prens H. Potyomkin tarafından, İmparatoriçe II. Katerina adına 1776 yılında kurulmuştur ve ilk adı Katerinoslav’dır. Daha sonra I. Pavel tarafından Novorosyisk olarak değiştirilmiş ve bir süre bu ad altında kaldıktan sonra Dnipropetrovsk olarak günümüze gelmiştir. (1796–1802)

 • DONETSK

Şehir Nüfusu : 1.033 milyon
Kiev’e Uzaklığı : 729 km
Bölge Alanı : 26.500 km²
Bölge Nüfusu : 4.66 milyon

Bir güneybatı şehri olan Donetsk, ünlü kömür madeni ve endüstri merkezi olan Donbas’ın tarihi başkentidir. 1869 yılında İngiliz girişimci John Huges tarafından kurulmuş ve bir dizi fabrika inşaatından sonra hızla gelişmiştir.Şu anda Ukrayna’nın en büyük metalürji merkezidir.

Şehrin nüfusunun çoğu çarlık ve Sovyet döneminde buradaki fabrikalarda çalışmak için bölgeye gelen Ruslardan oluşur.Şehrin 1924-1961 yılları arasındaki adı Stalino’dur.

 • HARKİV

Şehir Nüfusu : 1.47 milyon
Kiev’e Uzaklığı : 487 km
Bölge Alanı : 31.400 km²
Bölge Nüfusu : 2.84 milyon

Harkiv Rusya sınırının 40 km uzağında, Harvov, Lupan ve Uda nehirlerinin birbirine karıştığı kısımda bulunur. 1659 yılında kurulan ve o zamanlar bir sınır ileri karakol olan Harkiv, 17. yüzyılın sonlarına doğru bir ticaret merkezi halini almıştır. Ayrıca 1919-1934 yılları arasında Sovyet Ukrayna’sının başkenti olmuştur. 1920-1930 yılları arasında ise Ukrayna kültürel rönesansına ev sahipliği yapmıştır.

Şehirde görülecek yerler arasında 17. ve 18. yüzyıllara ait Pokrovsky ve Upensky katedrallerinden bahsedilebilir.
Günümüzde şehir ağır makine inşaat sanayi, kimyasal ve farmakolojik bitki yetiştiriciliği ile ün salmıştır.

 • KARPATLAR

Ukrayna’nın batısında yer olan Karpatlar- muhteşem doğa güzelliğine sahip, nehir ve mineral kaynakları açısından zengin, bol güneşli ve ormanlı bir merkezdir. Ayrıca Karpatlar- ekolojik açıdan oldukça temiz bir ilçesidir. Çok sayıda mineral ve şifalı kaynakları, yüksek oksijenli ve ozonlu havası, hem tatil, hem de sağlık açısından Karpatlar ziyaretçilerine muhteşem imkanları sunar. Zakarpatiye bölgesinin Truskavets, Morşin, Svalyavskiy, Rahovskih, Hustskiy ve Tyaçevskiy ilçelerinde 400 çeşitden fazla mineral suyunun bulunmaktadır. En meşhur sayfiye yerleri arasında Truskavets, Morşin ve Shidnitsa sayılabilir.
Ayrıca Prikarpatiye ve Zakarpatiye kayak sporu sevenlere geniş imkanlar sunmaktadır. Trostyan, Podobovets ve Dragobrat dağları hem amatör hem de profesyonel kayakçılara inanılmaz zevkli anlar yaşatacaktır. Avrupa standartlarına göre yapılan otellerde ve tatil yerlerinde gelişmiş pistler ve teleferikler mevcuttur. Kış tatili için en bilinen merkezler, Slavskiy, Volovets, Dragobrat, Mejigoriye, Podobovets, Rahov ve Yasinya’dir.

 • KİEV

Nüfus: 2.62 milyon
Alanı: 827 km²
Kuruluş yılı: M.S. 482
Bölge nüfusu: 1.8 milyon
Bölge alanı: 28900 km²

Kiev; Ukrayna’nın başkenti ve Avrupa’nın büyük şehirlerinden biridir. Yaklaşık 1500 yıl önce kurulan şehir Dnipro Nehri’nin kenarında tepelerin üzerinde inşa edilmiştir. Eski bir efsaneye göre Kiev şehri, İskandinav kökenli Kyi, Schek ve Khoryv adlı üç erkek kardeş ve onların Lybid adlı kız kardeşleri tarafından kurulmuş ve şehire en büyük kardeş olan Kyi’nin adı verilmiştir. Kurulduğu andan itibaren Doğu Avrupa’nın gözde ticaret merkezlerinden olmuştur. Bugün Kiev, doğal ve ekonomik kaynakları ile dünyanın dört bir yanından iş adamlarını ve yatırımcıları kendine çekmektedir.Önemli bir yönetim merkezi olarak Kiev, Ukrayna başkanlık yönetimini, Ukrayna parlamentosunu, bakanlar kurulunu ve devlet departmanlarını (kamu kurumlarını) bünyesinde bulundurur. Finansal olarak ise Ukrayna Merkez Bankası , yatırım şirketleri, yabancı finansal kuruluşlar, borsa kuruluşları ve 220’den fazla ticari banka vardır. Ayrıca 2000 civarında tarihi, kültürel ve mimari eser görülebilir.   
                                                    

 • ukrayna gezilecek yerler

 • Kyivo Pecherska Lavra 

Dnipro’nun tepelerine hakim olan Pecherska Lavra neredeyse 900 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu kompleks yapı irili ufaklı birçok kilise ve mimari başyapıttan oluşmuştur. Lavra bünyesinde birçok yeraltı mezarlığı vardır. Bu yüzden mağaralar manastırı olarak da anılan bir yerdir. Minyatürlerden ve kilise hazinelerinden oluşan koleksiyonuyla Pecherska Lavra dünyanın her yerinden ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. • Ulusal Opera Evi 

Opera binası Kiev’in merkezinde Kreshchatyk  Caddesi’nin yanında yer alır. Binanın dış güzelliği, görkemli iç mimarisi ve zerafetiyle tam bir bütün oluşturmaktadır. Tiyatroda yapılan gösteri ve faaliyetler genelde Ukrayna-Rus opera ve balesi üzerinedir. Profesyonel sanatçılar, yaratıcı ışıklandırma ve göz alıcı dekorları ile hafızalardan silinmeyecek anılar bırakacağından emin olabilirsiniz.

 • Vaftiz Vlodimir 

Vlodimir Tepesi’nin yamaçlarında Rus Vaftiz olarak da bilinen Prens Vlodimir’in görkemli anıtı yer alır. Prens Vlodimir Kiev Ruslarını 988 yılında Hristiyanlık’la tanıştırmıştır. Anıt 1853 yılında dikilmiştir.

  • Aziz Nikolas Katolik Katedrali

Katedral 1899-1909 yılları arasında, mimar Horodetsky tarafından inşa edilmiştir. Yapı ana caddelerden biri olan Chervonoarmiyska caddesinde yer alır ve sahip olduğu Gotik sitil ve sivri ikiz kuleleriyle hemen fark edilir. 1980 yılında bir restorasyon geçiren Aziz Nikolas Katedrali günümüzde Katolikler için ibadethane olarak kullanılmakla beraber org müziği konserlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

  • Altın Kapı (Golden Gate)

Yüksek sur biçimli duvarlardan oluşan yapının tarihi yüzyıllar öncesine, 1037 yılına kadar dayanır ve ünlü Kral Bilge Yaroslav saltanatı döneminde inşa edilmiştir. O dönemde duvar, şehrin sınırlarını belirlemekteydi. Yapı aslına uygun olarak 1983 yılında restore edilmiştir. Bünyesinde bir müze barındırır. Altın Geçit, Kiev’in
merkezinde , Zoloti Varota metro istasyonunun hemen yanında yer alır. • Aziz Sofia Katedrali 

Aziz Sofia Katedrali 13 kulesiyle gösterişli ve etkileyici görünüme sahip bir yapıdır. 11. asırda , Prens Yaroslav’ın Pecheneg seferinde kazandığı zafer anısına inşa  edilmiştir. Katedral kurulduğu andan itibaren Kiev Rusları’nın önemli bir kültür ve politika merkezi olmuş, birçok ülkeden elçiler burada kabul edilmiştir. Aziz Sofia Katedrali dış kısmında bulunan 11. asırdan kalma mozaikler ve freskleriyle ünlüdür.

  • Mariyinsky Sarayı

Mavi-krem renklerden oluşan muhteşem güzellikteki saray, Kiev’in en büyük parklarından birinin içinde yer alır. 1750 yılında Rus Mimar Ivan Minçurin gözetimi altında Bartolomeo Rastelli tarafından inşa edilmiştir. Bu etkileyici bina Çar ailesinin malikanesi olarak uzun süre kullanıldı. Bugün ise başkan ziyaretlerine, resmi resepsiyonlara, uluslar arası konferanslara ev sahipliği yapmakla birlikte turist grupları için turlar da düzenlenmektedir.

 • Andriyivsky Yokuşu

Kiev’in en eski ve dik sokağı olan Andriyvsky Yokuşu, Ukrayna’ya  özgün hediyelik eşya almak için gidilebilecek yerlerin başında gelir. Seyyar satıcıların çoğunlukta olduğu bu sokakta her keseye ve zevke uygun hediye bulunabilir. Ayrıca sokak üzerine de sanat galerileri, dükkanlar, stüdyolar ve kültür müzeleri yer alır. Padol’e ve Andriyivsky’e hakim bir şekilde, yokuşun orta kısmında Aziz Andrey kilisesi görülebilir. İtalyan Mimar Bartolomeo Rastelli tarafından dizayn edilen ve 1754 yılında yapımı tamamlanan, Ukrayna barok tarzında olan 5 kubbeli bir yapıdır. Burada görülecek başka bir tarihi yapı ise 1902 yılında gotik tarzda modernize edilen Richard Şatosu’dur.

 • Füniküler

1905te inşa edilen Füniküler; Kiev’in eski merkezi Padol ile Mihaylivskaya Meydanı arasında .alışan bir çeşit teleferiktir. Normalde uzun bir yol olan Padol-Mihayivskaya arası mesafeyi 2 dakika gibi kısa bir sürede gidebilirsiniz. Ayrıca bu sayede Kiev’in ve Dnipro nehrinin unutulmaz güzel manzarasını izleme şansı da bulacaksınız. Kişi başına ücret 50 Kopiek olup 7 yaşından ufak çocuklar için ücret alınmamaktadır. • Gorodetsky Binası

Kiev’in en ilginç binalarından biri olan Horodetsky binası merkez Kiev’in en sessiz ve huzur dolu kısmında yer alır. Tanınmış mimar Horodetsky tarafından 1902-1903 yılları arasında inşa edilmiştir. Yapının duvarları ve çatısı mitolojik ve avcılıkla ilgili oyma süs ve figürlerle doludur.

  • Volodymyr Katedrali

1882’de yapılan bu ortodoks kilisesi Neo-Bizans stili özelliklerini taşır. İç süslemede kullanılan harika fresk ve duvar süslemeleriyle kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca katedralde koro müziği de dinlenebilir. Yapı, Kiev’in merkezi caddelerinden biri olan Taras Shevchenka Bulvarı üzerinde yer alır.

  • Khreschatik (Kreşatik)

Khreschatik Kiev’in ana caddesidir. Tarihi binalarla son dönemde yapılan alış-veriş merkezlerinin iç içe olduğu, yeniyle eskinin birbirine karıştığı kozmopolit bir yapısı vardır. Cadde hafta sonları trafiğe kapatılır. Geniş caddede istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.Caddenin sonunda Turuncu Devrim’e ev sahipliği yapan Bağımsızlık Meydanı bulunur.

 
 • KIRIM ÖZERK CUMHURİYETİ

Nüfus : 2.400.000. %60 Rus, %24 Ukraynalı, %11 Kırım Tatarı, %5 Diğer (Kazan Tatarı, Azeri, Karaim, Kırım çak, Yahudi, Ermeni, Rum, Beyaz Rus, Bulgar, Moldovan, Leh)
Başkenti : Akmescit (Simferopol) ( 364.000)
Yüz ölçümü : 27.000 Km²
Dil : Rusça, Ukraynaca, Kırım Tatarca
Başlıca Şehirleri : Akyar (Sivastopol) , Kerç, Kefe (Feodosya), Kezlev (Gözleve), (Yevpatorya), Yalta, Canköy, Bahçesaray.

Ekonomi:
Başlıca gelir kaynakları tarım, madenciliğe dayalı sanayi, balıkçılık ve kıyı turizmi.
Yeraltı kaynakları : kömür, demir, manganez, alçı taşı…

Kırım’ın kuzey kısmı tarımın en yaygın olduğu bölgedir. Ağırlıklı olarak ayçiçeği, mısır ve buğday yetiştirilir. Gerekli su Dinyeper nehrinden kanallar aracılığıyla sağlanır.

Yönetim biriminin merkezi Ak mescit yarımadanın kültür ve sanayi merkezidir.
Güneydeki yamaçlarda üzüm bağları yer alır. Parfüm yapımında kullanılmak üzere çiçek de yetiştirilir.

 • Görülmesi Gerekli Önemli Yerler :

Kırım savaşı Türk Şehitliği- Sivastopol (Akyar)
Balaklava koyu-Sivastopol (Akyar)
Kırlangıç Yuvası – Alupka
Livadya Sarayı – Yalta
Botanik Bahçesi – Yalta
Yalta Sahil Yolu – Yalta
Aluşta Sahil Yolu – Aluşta
Vorontsovskiy Sarayı – Alupka
Panorama – Sivastopol (Akyar)
Akvarium Müzesi – (Akyar)
Hersones Antik Şehri – Sivastopol (Akyar)
Hansaray – Bahçesaray
Zincirli Medrese – Bahçesaray
Çufut Kale – Bahçesaray
Eski Kermen – Bahçesaray
Tepe Kermen – Bahçesaray
Sudak Kalesi – Sudak
Noviy Svet – Sudak
Ayvazovski Resim Müzesi – Feodosya (Kefe)
Ceneviz Kalesi – Feodosya (Kefe)
Kerç Kalesi – Kerç
Han Camii (Mimar Sinan’ın eseri) – Yevpatorya (Gözleve)
Neapolis Antik Şehri – Simferopol (Akmescit) • LVİV-(Galiçya)

Şehir Nüfusu : 0.758 milyon
Kiev’e Uzaklığı : 544 km
Bölge Alanı : 21.800 km²
Bölge Nüfusu : 2.59 milyon

Lviv; Ukrayna’nın en batısında Polonya sınırında bulunur. 13. yy.da kurulan şehir, Karadeniz ve Baltık Denizi’nin arasında eski ticaret yollarının kavşak noktasındadır.

Lviv tarihi mimari zenginliğiyle öne çıkan bir şehirdir. 17. yy da zengin tüccarlar Avrupa’nın dört bir yanından ünlü mimarları buraya davet ederek Lviv’in Avrupa’nın incisi haline gelmesini sağlamışlardır. Şehir Kasım 1998’de UNESCO tarafından koruma altında alınmıştır.

Bunların dışında şehir bir taşımacılık ve endüstri merkezidir. Motorlu araç, tarım araçları, elektronik cihaz ve kimyasal ürün üretimi yapılır. • ODESSA

Şehir Nüfusu : 1.029 milyon
Kiev’e Uzaklığı : 480 km
Bölge Alanı : 33.300 km²
Bölge Nüfusu : 2.42 milyon

Odessa; Ukrayna’nın en büyük liman şehridir.1794 yılında II. Katerina tarafından kurulmuştur.19. yüzyıl ve 20. yüzyılın başlarında tahıl ticareti, tersanecilik ve kaçakçılık merkezi haline gelmiştir. Günümüzde ise şehir, Ukrayna’nın Avrupa’ya açılan penceresi ve bir kültür merkezidir. Şehirde gemi sanayi ve ticaret dışında birçok fuar, sempozyum ve konferans düzenlenir. Odessa’yı bir yılda ziyaret eden kişi sayısı 100.000’i bulmaktadır. Görülecek önemli yerler arasında ise Promorsky Merdivenleri, deniz, demir yolu ve sayısız güzel plajları sayılabilir. • ZAPORİJJA

Şehir Nüfusu : 0.85 milyon
Kiev’e Uzaklığı : 568 km
Bölge Alanı : 27.200 km²
Bölge Nüfusu : 1.87 milyon

Şehir 1770 yılında bir Kazak kampı olarak kurulmuştur. Zaporijja’nın Ukrayna halk biliminde önemli bir yeri vardır.

Bugün ise Zaporijja, ağır sanayi bölgesidir. Bu gelişimin sebebi 1930’larda hizmete giren Dnipro hidroelektrik santralidir. Avrupa’nın en büyük nükleer enerji santrali bu şehirdedir. Ayrıca devasa bir motorlu araç fabrikası da vardır.

Görülecek yerleri için M.Ö. 4000–2000 döneme ait kalıntılar ve 15–18. yy. Kazak kalelerinden bahsedilebilir.Ukrayna Para Birimi

Ukrayna birçok ülke tarafından sevilen ve özellikle de gece hayatının yoğun ve canlı geçtiği bilindiği için Türkiye den de fazlaca ziyaretçi alır.  Ukrayna coğrafi konumu ve doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini büyülemeyi başarmıştır. Ukrayna bilinen diğer turistik ülkelere göre tatil imkânı ve konaklama imkanları daha ucuz bir ülkedir. Para birimi; Ukrayna Grina’sıdır. Ukrayna Girivnası ile Türk lirasının karşılaştırması ise; 1 Ukrayna Grivnası, 0. 1172 TL dir. Yani 1TL yaklaşık olarak, 8.54 Ukrayna Grivnasına eşittir.  Ukrayna da Türk lirası önemlidir.  Özellikle dar bütçeye sahip olan kişiler tatil ve eğlence amaçlı Ukrayna’yı tercih edebilirler.


RUSYA HAKKINDA


Tarihin uzun döneminde Osmanlı İmparatorluğuna bağlı olarak varlığını sürdüren Ukrayna halkı Osmanlı imparatorluğunun yıkılmasından sonra Sovyet sosyalist cumhuriyetler birliğinin bir üyesi olarak Rusya ile varlığına devam etti. Fakat Sovyetler birliğinin yıkılmasından sonra kendi ayaklarının üzerinde kalmayı başaran Ukrayna yine de uzun süre Rusya ile dirsek teması yaşamına devam etti.Etiketler:

 • Ukrayna medyum
 • Ukrayna En İyi Medyum
 • Ukrayna de medyum
 • Ukrayna büyü yapan hocalar
 • Ukrayna büyü bozan hocalar 
 • Ukrayna medyum adresleri
 • Ukrayna hocalar
 • Ukrayna menzil büyü bozma
 • Ukrayna büyü yapan şeyhler
 • Ukrayna cinci hocalar 
 • Ukrayna derin hocalar 
 • Ukrayna büyücü
 • Ukrayna muska bozan hocalar 


ukrayna şehirleri, ukrayna gezilecek yerler,